Новини

Організація дистанційного навчання

20 березня 2020 р.

Дистанційна освіта – це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від закладу освіти в будь який зручний час. Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні та Положення про дистанційну освіту (Наказ МОН України № 466 від 25.04.2013 р.) регулюють права та обов’язки учасників освітнього процесу.

Для організації дистанційного навчання завклади П(ПТ)О області в залежності від своїх технічних можливостей та готовності педпрацівників можуть використовувати різні елементи:
дистанційні курси;
веб-сторінки й сайти;
хмарні сервіси;
електронна пошта;
форуми й блоги педагогів, чати;
теле – і відеоконференції;
віртуальні класні кімнати тощо.
online спілкування (Skype, Viber, WhatsApp, Google Hangouts).

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області інформує, що на сайті НМЦ ПТО створено інформаційно-методичний портал для підтримки організації дистанційного навчання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в умовах карантину. На порталі розміщено інструктивно-методичні матеріали на допомогу педагогічним працівникам у запровадженні елементів дистанційного навчання: покрокові інструкції щодо  застосування того чи іншого елементу дистанційного навчання, методичні рекомендації, перелік сервісів для проведення відеозанять та вебінарів, посилання на відеоресурси на допомогу в організації дистанційного навчання, посилання на онлайн уроки. Матеріали порталу постійно поповнюються. Інформаційно-методичний портал підтримки дистанційного навчання