Новини

Екскурсія до старовинного міста Острог

    09 листопада 2023 року здобувачі освіти груп підготовки фахових молодших бакалаврів №22-ВПУ та №24-ВПУ разом зі своїми керівниками, Віталієм ПОХИЛЮКОМ та Валентиною ЛІПІНСЬКОЮ, завітали до старовинного міста Острог, яке оповите сотнями таємничих історій, найцікавіші з яких пов’язані з спадщиною князівського роду Острозьких.
    Під час поїздки вихованці відвідали Національний університет «Острозька академія», яка була заснована Костянтином Острозьким у далекому 1576-му році. Острозька академія відома далеко за межами України і досі залишається одним із найбільших наукових центрів. Здобувачі освіти побували у залах: історії Острога та Острозької академії XVI-XVIІ ст., експозиції про 25 років нової історії Острозької академії, підземеллях монастирського костелу XVIII ст., храму прп. Федора Острозького з колекцією іконопису XVIII-XIX ст. та колекцією стародруків і рідкісних книг, наукової бібліотеки НаУОА, де мали змогу побачити друкарську діяльність Івана Федорова, який видав Острозьку Біблію та перший «Буквар».
    Після чого вихованці завітали до Острозького замку (XIV ст.), який ознайомив з історією мешканців міста. Саме тут можна було почути не лише цікаві легенди, а і повністю перенестись у часи Середньовіччя. Безпосередньо сам палац є самобутньою житловою спорудою, на якій височіє одна вежа. Будівля чудово збереглась до нашого часу, а її могутні мури, здається, й зараз готові обороняти своїх мешканців.