Новини

Прес-конференція та презентація фотовиставки "Україна в Антарктиді: дослідження та незламність"

    6 лютого 2024 року виповнилося 28 років відколи Україна належить до "елітного клубу" антарктичних країн та проводить самостійні дослідження на крижаному континенті. Ми маємо власну цілорічну станцію "Академік Вернадський" та криголам "Ноосфера".
З нагоди такої події викладач Алла Шикула та здобувачі освіти групи № 9, відвідали Рівненську обласну наукову бібліотеку. Тут відбулася прес-конференція та презентація фотовиставки "Україна в Антарктиді: дослідження та незламність".
У конференції брали участь:
Юрій Отруба - геофізик, 7 разів був в експедиціях дві з яких очолював;
Павло Тарасович - біолог, лікар, радист, учасник п'ятої експедиції;
Андрій Федчук - завідувач відділу міжнародного науково-технічного співробітництва.
   Учасники конференції дали відповіді на численні запитання гостей про рослинний світ, кліматичні умови, полярне літо, знаменитий один фунт, за який було придбано станцію, традиційний "священний день п'ятницю", коли усі приходять на вечерю в смокінгах. Присутні мали унікальну нагоду бути свідками прямого відеозв'язку зі станцією. Теперішні зимівники радо привіталися та коротко відповіли на запитання.
   Цей щемливий момент єднання українців, безумовно, відчули усі, хто бачив це на власні очі. Дякуємо організаторам за захід, а нашим здобувачам освіти за зразкову поведінку.